Ветеринарен ултразвучен скенер S5

Краток опис:

Ултразвучен скенер за дијагностика на свињи, овци.


 • Единица: PC
 • Парчиња по пакет: 1
 • Пакување:случај
 • износ парчиња
  • твитер
  • youtube
  • линкедин
  • Фејсбук

  Детали за производот

  Досие на компанијата

  Приказ на производот

  Ознаки на производи

  Преземање датотеки

  • 5,5-инчен TFT-LCD екран
  • компактна и мала тежина
  • пренослив, на батерии
  • робусна, електрична сонда
  • многу лесен за чистење
  • Целосна хидроизолација
  • интегрирана функција за автоматско мерење за лесно мерење на маснотиите на грбот
  дебелина
  Технички спецификации:
  Длабочина на откривање: 120-240 mm
  Мртва зона:≤3mm
  Режим на дисплеј: Б, Б + Б
  Функции за мерење: растојание, обем, површина,
  волумен
  Скала на сива слика: 256 нивоа
  Фреквенција на сонда: 3,5 MHz
  Опсег на скенирање: Конвексна низа 60°~150°
  Капацитет на меморија: > 8 GB
  Капацитет на батеријата: 3000mAH, 7,4V
  Потрошувачка на енергија: 7W
  Тежина (вклучувајќи сонда): 854 g
  Вкупна големина: 240*117*40мм
  Стандардни делови:
  Главна машина
  Сонда: (Може да се избере од клиентите, една единица со една сонда)
  3,5 MHz конвексна сонда / 4,0 MHz ректална конвексна сонда / 6,5 MHz
  ректална линеарна сонда
  Батерија 18650/3000 mAh, 4 парчиња
  Полнач на батерии
  USB кабел
  Појас за носење
  Шише гел од 250 ml
  Упатство за работа
  Завртки/5


 • Претходно:
 • Следно:

 • Компанијата O разви и произведе свински ВИ катетери во 2002 година. Оттогаш, нашиот бизнис влезе во полето на свинска вештачка интелигенција
  Земајќи ги „Вашите потреби, ние ги постигнуваме“ како наше претпријатие начело, и „Пониска цена, повисок квалитет, повеќе иновации“ како наша водечка идеологија, нашата компанија независно истражуваше и разви производи за вештачко оплодување на свињи.

  4 微信图片_20201030092921 微信图片_20201030092324 微信图片_20201029135250 微信图片_20201029140653

  /производи/сперма-колекција/ /производи/сперма-анализа/ /производи/подготовка за сперма/ /производи/пакување сперма/ /производи/складирање-транспорт на сперма/ /products/ai-instrument-consumable/ /производи/инструмент за откривање/